Dzwony kościoła w Jonkowie

Opis Dzwonów

1) Dane techniczne

Mały Dzwon Imię: Maria Materiał: staliwo Ton: f’’ (+) Średnica: 70 cm Wysokość (z koroną): 65 cm Wysokość korony: 7,5 cm Waga: ok. 120 kg Rok Odlania: 1922 Odlewnia: Bochumer Verein Gussstahlfabrik, Bochum

Średni Dzwon Imię: św. Roch Materiał: staliwo Ton: cis’’ (+) Średnica: 83 cm Wysokość (z koroną): 78 cm Wysokość korony: 9,5 cm Waga: ok. 250 kg Rok Odlania: 1922 Odlewnia: Bochumer Verein Gussstahlfabrik, Bochum

Duży Dzwon Imię: św. Jan Chrzciciel Materiał: staliwo Ton: h’ (-) Średnica: 97 cm Wysokość (z koroną): 91 cm Wysokość korony: 11,5 cm Waga: ok. 350 kg Rok Odlania: 1922 Odlewnia: Bochumer Verein Gussstahlfabrik, Bochum

2) Opis dekoracji

(od góry) Mały Dzwon Korona płytowa Na szyi – karb, Inskrypcje: B.V.G. BOCHUM 1922 Karb Na płaszczu – napis: MARIA. 3 karby w dolnej części płaszcza Średni Dzwon Korona płytowa Na szyi – karb, Inskrypcje: GEG. V. BOCHUMER VEREIN I. BOCHUM 1922. Karb Na płaszczu – napis: ROCHUS 3 karby w dolnej części płaszcza Duży Dzwon Korona płytowa Na szyi – 2 karby, Inskrypcje: GEG. V. BOCHUMER VEREIN I. BOCHUM 1922. 2 karby Na płaszczu – napis: JOHANNES BAPT. 5 karbów w dolnej części płaszcza

https://www.youtube.com/watch?v=UaJSxVR3otE