NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, Rok B

zesłanie

W dzień Pięćdziesiątnicy Duch Święty ze swoimi darami zstąpił na wystraszonych apostołów. Ci prości ludzie bali się, że wrogi Jezusowi świat rozprawi się z nimi tak samo jak z Nim. Ale moc Ducha Świętego była tak ogromna, że tych dwunastu wystraszonych mężczyzn zaczęło zmieniać świat nie swoją, ludzką mocą, ale mocą Ducha Świętego, którego wtedy otrzymali. Kiedy patrzymy na historie ludzkiego życia, to wiele razy jesteśmy świadkami tego, że Duch Święty człowieka słabego potrafi uczynić niezwykle mocnym wewnętrznie.

ogłoszenia parafialne

1) W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy

2) Dzisiaj na mszy o godzinie 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne (przychodzą ze świecami)

3) W przyszłym tygodniu na mszy o godzinie 11.30 w naszej Parafii będzie uroczystość I Komunii świętej. Proszę, aby ci którzy nie są związani z Rodzinami dzieci przyjmujących I Komunię - przyszli na msze św. o godz. 8.00 lub 10.00. Spowiedź dla Dzieci i ich Rodzin przed I Komunią św. w sobotę o godz. 11.00

4) 27 maja o 17.15 próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała

5) W poniedziałek po wieczornej mszy świętej zapraszam Panów do pomocy w demonatżu zabytkowej konstrukcji Grobu Pańskiego.

6) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie prowadzi od wielu lat kampanię społeczną pn.: „Rodzina zastępcza-profesja z misją”. Celem tej kampanii jest przedstawienie idei rodzicielstwa zastępczego na terenie Powiatu Olsztyńskiego, propagowanie pozytywnego wizerunku opiekunów zastępczych oraz poszukiwanie kandydatów chętnych do pełnienia tej jakże ważnej roli w przyszłości. Na podstawie reportażu fotograficznego przygotowaliśmy w kościele wystawę, która prezentuje przedstawicieli opiekunów zastępczych z terenu Powiatu Olsztyńskiego, a także ich wychowanków. Wystawa jest również formą podziękowania wszystkim RODZINOM ZASTĘPCZYM.

Reportaż filmowy o Rodzinach Zastępczych:

https://www.youtube.com/watch?v=0iuBZ9Ba2x0

7) W zeszłym tygodniu mszą świętą pogrzebową pożegnaliśmy naszą Parafiankę: +Jadwigę Tyc. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.