NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, Rok B

wniebowstapienie1

Koncentrujemy dziś swoją uwagę na tajemnicy wniebowstąpienia, a jest to wielka tajemnica naszej wiary. Równie wielka jak tajemnica zmartwychwstania i zesłania Ducha Świętego, ściśle zresztą połączona z tymi dwiema tajemnicami. Uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa ukierunkowuje nasze myślenie i nasze działanie na dom Ojca, do którego z godziny na godzinę zmierzamy. Jesteśmy w drodze do nieba. O tym nie wolno nam zapomnieć. Jeśli tak się stanie, zaczniemy błądzić. A Ziemia to jest kula i można po niej chodzić w kółko i bez celu. Chrystus wytyczył drogę z ziemi do nieba i dom Ojca, w którym jest mieszkań wiele, uczynił celem naszego życia.

ogłoszenia parafialne

1) We wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli - patrona Polski i naszej archidiecezji. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy świętej o godzinie 11.30 Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

2) Zapraszam na nabożeństwa majowe - w tygodniu o 17.30, w niedzielę przed mszą świętą - o 11.15