4 NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok B

Dobry Pasterz

Poznawanie Boga polega na ciągłym odkrywaniu Jego obecności w życiu, w codziennych wyborach. Być „owcą” pod pieczą Pasterza oznacza ciągłe wzrastanie i radość z przebywania z Nim. Pięknie wyraziła tę prawdę Chiara Lubich, założycielka ruchu Focolare, która pisała w swoich Rozważaniach: "Jest czymś niepojętym, niezwykłym, czymś, co odciska coraz głębszy ślad w mojej duszy, to Twoje trwanie tutaj, w ciszy tabernakulum. Przychodzę rano do kościoła i tu Cię znajduję. Biegnę do kościoła, bo Cię kocham, i tu Cię znajduję. Przychodzę przypadkiem, z przyzwyczajenia albo z szacunku i tu Cię znajduję. I za każdym razem mówisz mi jakieś słowo, oczyszczasz jakieś uczucie; komponując tak z różnych nut jedną jedyną pieśń, którą moje serce zna na pamięć i która powtarza mi to jedno słowo: odwieczna miłość. Boże, nie mogłeś wynaleźć czegoś lepszego!" Obyśmy umieli w ten sposób wyrażać swoje uczucia i myśli wobec Jezusa – Dobrego Pasterza.

ogłoszenia parafialne

1) W środę uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji, w czwartek święto św. Marka Ewangelisty

2) Dzisiaj po mszy św. o godzinie 11.30 pierwsza i obowiązkowa próba dla Roziców i dzieci przed I komunią św.