V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok B

Jesli ktoś chce iść za mną

Jan Paweł II powiedział do młodych rzymian 1 kwietnia 2004 roku: Na tej drodze nie bójcie się zawierzyć siebie Chrystusowi. Na pewno kochacie świat. I słusznie, bo świat został stworzony dla człowieka. W pewnym momencie życia trzeba jednak dokonać radykalnego wyboru. Nie gardząc niczym, co jest wyrazem Bożego piękna i otrzymanych od Niego talentów, trzeba umieć opowiedzieć się za Chrystusem, aby wobec wszystkich dać świadectwo o Bożej miłości […]. Jak widzicie, naśladowanie Chrystusa nie polega na wyrzeczeniu się darów, których On udziela, lecz na wyborze życia, które jest radykalnym oddaniem się Jemu! Jeśli On do tego powołuje, to owo «tak» staje się konieczne! Nie bójcie się zatem zawierzyć Mu samych siebie. Jezus wie, w jaki sposób macie nieść krzyż współczesnemu światu, aby odpowiedzieć na oczekiwania tak wielu innych młodych serc.

ogłoszenia parafialne

 

1) W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - godz. 16.30, w niedziele Wielkiego Postu o 7.30 zapraszam na śpiewanie Gorzkich Żali

2) Jak co roku zgodnie z tradycją proszę Zelatorki Kół Różańcowych, Panie i Panów Sołtysów oraz wszystkich chętnych o zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3) We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

4) W środę na godzinę 15.30 proszę wszystkich chętnych o pomoc w posprzątaniu posesji wokół naszego kościoła. Proszę zabrać ze sobą odpowiednie narzędzia - tj. grabie, miotły itp.

5) Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii od czwartku wieczorem, piątek i sobota przed Niedzielą Palmową. Rekolekcje wygłosi Proboszcz ze Świątek - ks. Wojciech Puszcz. (Jest wolna intencja na pierwszą mszę rekolekcji tj. czwartek godzina 18.00). Proszę o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy w rekolekcje (w sobotę ok. 13.30).

6) Na stronie internetowej naszej Parafii jest uaktualniony kalendarz z intencjami mszalnymi na ten rok. Można tam sprawdzić godziny i treść zamówionych intencji mszalnych.

PLAN REKOLEKCJI

21.03 - czwartek - godz. 18.00 - msza św.

22.03 - piątek - godz. 10.00 - msza św. i spowiedź św.

                         godz. 11.45 - nauka dla młodzieży i spowiedź św.

                         godz. 18.00 - msza św. i spowiedź św.

23.03 - sobota - godz. 10.00 - msza św. i spowiedź św.

                       godz. 11.45 - msza św. DPS Jonkowo i spowiedź św.

                       godz. 13.30 - odwiedziny chorych

                       godz. 18.00 - msza św. i spowiedź św.