III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok B

3 niedziela WP rB

Człowiek ma nieszczęsny zwyczaj lekceważenia Boga i siebie samego, dlatego Stwórca przypomina dzisiaj: „«Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli» (Wj 20,2). Mówię to do ciebie! Nie jestem jakimś teoretycznym czy abstrakcyjnym Bogiem. Jestem twoim Bogiem! I cały problem w tym, czy ty się do Mnie tak zwracasz. Czy mówisz: «Mój Boże»? Czy mówisz: «To jest mój Bóg, który mnie wyprowadził z niewoli i wciąż mi dobrze czyni, dlatego mam do Niego zaufanie»?”.

ogłoszenia parafialne

 

1) W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - godz. 16.30, w niedziele Wielkiego Postu o 7.30 zapraszam na śpiewanie Gorzkich Żali

2) Jak co roku zgodnie z tradycją proszę Zelatorki Kół Różańcowych, Panie i Panów Sołtysów oraz wszystkich chętnych o zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3) Ogłoszenie grzecznościowe: 10 marca (niedziela) br. jest organizowany wyjazd do Torunia na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny oraz na spektakl o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Mszy Św. będzie przewodniczył J. E. ks. abp Wacław Depo. Wyjazd z Olsztyna o godz. 7.00. Szczegóły i zapisy do wtorku – 5 marca u p. Katarzyny. Kontakt: 514 478 946. Koszt autokaru, biletu i ubezpieczenia – 110,00 zł. W programie – przed Mszą Świętą zwiedzanie Parku Pamięci Narodowej.