XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

faryzeusz

Szukanie winy poza sobą oraz obłudne wmawianie sobie i innym, że problem tkwi nie w tym, co rzeczywiste, leży u podstaw obłudy. Stanisław Jerzy Lec, wspaniały polski aforysta, pisał: „łatwiej przyznać nagrodę niż rację”. Otóż o takiej obłudzie i zapatrzeniu w siebie mówi w dzisiejszej Ewangelii Jezus Chrystus. Piętnując zachowanie faryzeuszy, pokazuje, że człowiek obłudny nie może innym służyć. Staje się wręcz toksyczny i niebezpieczny.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace konserwatorskie w świątyni.

2) W piątek wspomnienie św. Leona wielkiego - papieża, w sobotę świętego Marcina biskupa.

3) W piątek 11 listopada - Święto Niepodległości naszej Ojczyzny - msze święte w tym dniu o 10.00 i 11.30

4) Serdeczne Bóg zapłać i wielkie podziękowania tym wszystkim, którzy w dniu wczorajszym posprzątali naszą świątynię.

5) W tym tygodniu Kancelaria Parafialna nieczynna. Sprawy rodzinne. Za utrudnienia przepraszam. W razie ewentualnego pogrzebu proszę dzwonić do księdza proboszcza z Wrzesiny - ks. Zdzisława Milewicza tel. 694 595 360 (telefon jest zamieszczony na drzwiach kancelarii).