XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

uczta weselna

Dzisiejsza przypowieść z Ewangelli jest bardzo prosta w swoim znaczeniu. Królem, który wyprawia ucztę weselną, jest Bóg; oblubieńcem, czyli panem młodym – Jezus Chrystus; zaproszonymi, którzy nie przyszli, są Żydzi, ponieważ odrzucili naukę Jezusa, i wreszcie wszyscy ludzie wezwani z ulic i opłotków to my – każdy z nas. Znaleźliśmy się tam, ponieważ zaproszeni w pierwszej kolejności wzgardzili królewską uroczystością.

ogłoszenia parafialne

1) W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi , w środę święto św. Łukasza Ewangelisty

2) Od października msze święte sprawowane są o godzinie 17.00. O godzinie 16.30 w październiku Nabożeństwa Różańcowe - będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. We wtorki nabożeństwo z udziałem kandydatów do bierzmowania a we czwartki - dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

3) Są wyłożone kartki na listopadowe Wypominki. Bardzo proszę o czytelne pisanie imion i nazwisk (bez zdrobnień). U góry kartki można napisać sugerowany dzień lub godzinę mszy świętej na której ma zostać wyczytana dana kartka - proszę pamiętać, że jest to tylko propozycja, którą w miarę możliwości postaram się spełnić. Kartek jest dużo a tydzień ma siedem dni. Proszę o wyrozumiałość.

4) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dawid Szczepaniak, kawaler, Poznań i Alicja Majsterek, panna, Olsztyn