ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, Rok A

Przemienienie Panskie

Księga Daniela, która rozpoczęła dzisiejszą liturgię słowa, opowiada o przepotężnym majestacie naszego Boga, w którego wizji prorok Starego Testamentu uczestniczył. Trzeba zwrócić uwagę na niezwykle barwną scenerię owej wizji. Przeróżne kolory i ich odcienie otaczające majestat Najwyższego, ale także i tutaj postacią centralną jest Syn Człowieczy, który podchodzi do Boga i otrzymuje od Niego panowanie nieskończone. Bóg przekazał więc wszystko swojemu Synowi, który ma za zadanie udoskonalić całe stworzenie, ma przebóstwić człowieczeństwo każdego z nas i ma nam dać udział w swojej chwale. Nasze podejście do tej sceny musi być dokładnie takie samo jak Daniela. Mamy za zadanie po prostu wejść do nieba, aby tam kontemplować nieskończoną mądrość, dobroć, miłość i pokorę Pana oraz stawać się podobnymi do Jego Syna.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu

2) Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace konserwatorskie kapliczki przy posesji kościelnej

3) W środę święto św. Teresy od Krzyża - patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca męczennika, w piątek wspomnienie NMP Świętolipskiej

4)) Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspomogli Pielgrzymów idących do Gietrzwałdu

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kamil Malkiewicz, kawaler, Jonkowo i Katarzyna Skalska, panna, Jedwabno

 gramy