XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

chwast

Nasza moc w tym, że Duch Święty jest po stronie dobra. Przypomina o tym św. Paweł: „Duch przychodzi z pomocą naszej słabości” (Rz 8,26). Boga nie ma w działaniu zła. W nim jest obecny inny duch – mocny, inteligentny, groźny – Szatan. Chwasty pijaństwa, agresji, psychopatii, gwałtu, pornografii, klątwy. Chwasty niesprawiedliwości, zakłamania, zdrady, lenistwa, chciwości... W jednym małym sercu może być ich wiele. Znacznie więcej jest ich w małżeństwie, w rodzinie, w sąsiedztwie, w parafii, w państwie czy w Kościele. Pokusa ich wyrywania jest mocna. A Jezus mówi wyraźnie: „Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa” (Mt 13,20). Chrystus nie pozwala wyrywać chwastów. On sam rozprawi się ze zgorszeniem u kresu dziejów. Taka jest Jego logika. On daje nam Ducha Świętego, byśmy Jego mocą wygrali. Uczeń Chrystusa winien żyć logiką Mistrza, a nie swoją.

ogłoszenia parafialne

1) We wtorek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców - w przyszą niedzielę po mszach świętych poświęcenie pojazdów. W środę wspomnienie świętych Joachima i Anny - Rodziców NMP

2) 1 sierpnia będziemy gościli w naszej Parafii pielgrzymów z VII Lidzbarskiej Pieszej Pielgrzymki do Gietrzwałdu. Wzorem ubiegłych lat proszę Parafian o zgłaszanie chęci przyjęcia Pielgrzymów na nocleg.

3) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Damian Stępkowski, kawaler, Jonkowo i Marta Chyziak, panna, Biała Podlaska

Iwo Kajetan Moszczyński, kawaler Jonkowo i Katarzyna Magda Brodowska, panna Jonkowo