XV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

mądrość1

Często mówimy o miłosierdziu wobec ludzi głodnych chleba, potrzebujących domu, ubrania, opieki. Jest jednak ważniejsze miłosierdzie – to, które karmi innych mądrością. Tak przejawia się ono u Boga. Pisze o tym Izajasz, porównując słowo Boga do życiodajnego deszczu. Bóg karmi nas mądrością i zależy mu na tym, byśmy nią żyli. Świat podaje wiele pokarmów skażonych, zatrutych, niezdrowych. Służą temu między innymi media. One albo zadeptają słowa mądrości, albo nie dopuszczą, by wzrastały, albo zagłuszą je chwastami głupoty... Sam Bóg troszczy się o to, by ludzie mądrzy byli w zasięgu naszego wzroku. Czy znamy smak mądrości? Czy znamy imiona ludzi, którzy nią żyją? Odpowiedź na te pytania ujawni, w jakim stopniu sami jesteśmy głodni mądrości.

1) W sobotę święto św. Marii Magdaleny

2) 1 sierpnia będziemy gościli w naszej Parafii pielgrzymów z VII Lidzbarskiej Pieszej Pielgrzymki do Gietrzwałdu. Wzorem ubiegłych lat proszę Parafian o zgłaszanie chęci przyjęcia Pielgrzymów na nocleg.

3) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Damian Stępkowski, kawaler, Jonkowo i Marta Chyziak, panna, Biała Podlaska

Iwo Kajetan Moszczyński, kawaler Jonkowo i Katarzyna Magda Brodowska, panna Jonkowo

4) W zeszłym tygodniu mszą świętą pogrzebową pożegnaliśmy dwoje naszych Parafian: +Teresa Zajkowska i +Krzysztof Horbacz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...