XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

pycha i pokora

Jezus mówi nam w dzisiejszej Ewangelii: „Uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem” (Mt 25,29). Jaka to piękna i ważna zachęta! I jak aktualna w naszych czasach, gdy tyle na świecie przemocy i terroryzmu, tyle nadętości i pychy. Spotykamy się z tym codziennie na ulicy, na szpaltach gazet i w filmach. I jak tu mówić o łagodności i pokorze? Jak tu mówić o delikatności, o wyrozumiałości? A jednak trzeba, bo wśród nas są także objawy przemocy i pychy. Widocznie Jezusowi bardzo zależało na tym, abyśmy byli łagodni i pokorni. Przecież powiedział: „Uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem”.

1) We wtorek święto św. Benedykta - Patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu - Patrona naszej Archidiecezji

2) Dzisiaj gościmy w naszej Parafii księdza Jacka Kryszka, który od 20 lat posługuje jako misjonarz w Brazylii.

3) W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 msza święta w intencji Parafian zamówiona przez Koło Żywego Różańca z Łomów. Przed mszą świętą zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po mszy świętej na modlitwę różańcową w intencji Parafian.

4) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Damian Stępkowski, kawaler, Jonkowo i Marta Chyziak, panna, Biała Podlaska