XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

Kto mnie przyjmuje

Wnioski z dzisiejszej Ewangeli są różne - począwszy od tych, żebyśmy byli życzliwi wobec ludzi, którzy głoszą Pana Jezusa, poprzez to, byśmy starali się jednak kochać Chrystusa ponad wszystko, bo taki jest ideał. Póki stać nas jeszcze na ideał, nie idźmy w półśrodki. Po trzecie: szukając Pana Boga, miejmy świadomość, że Bóg przychodzi przez tych, którzy się Mu całkowicie poświęcają. Może zamiast koncentrować wszystkie swoje wysiłki na czytaniu historii Kościoła czy szukaniu świętych w tej historii, warto się zastanowić, gdzie dzisiaj są ludzie – żyjący ludzie – którzy głoszą Chrystusa i totalnie Mu się oddają. Żeby móc ich przyjąć, żeby móc być blisko nich, żeby od nich nauczyć się, jaki jest prawdziwy Pan Bóg.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary na tacę przeznaczamy na prace konserwatorskie kapliczki przy kościele.

2) W poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła

3) W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii księdza Jacka Kryszka, który od 20 lat posługuje jako misjonarz w Brazylii. Wizyta będzie tym bardziej miła, ponieważ ksiądz Jacek to mój kursowy kolega z Seminarium Duchownego w Olsztynie, gdzie razem przez 6 lat przygotowywaliśmy się do przyjęcia święceń kapłańskich

4) Od wtorku do czwartku Kancelaria Parafialna nieczynna

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Damian Stępkowski, kawaler, Jonkowo i Marta Chyziak, panna, Biała Podlaska