XI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

Jezus i owca

Święty Mateusz Ewangelista ukazuje wrażliwość Jezusa na potrzeby otaczającej Go rzeszy ludzi. Tym samym umiejscawia wybór apostołów, a także kapłańskie i zakonne powołania w tajemnicy Kościoła. „Jezus, widząc tłumy ludziczytamy w dzisiejszej Ewangeliilitował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza”. Wybór apostołów i misja, z jaką posyła ich Pan Jezus, to zaproszenie do udziału w Jego pochyleniu się nad ludzką nędzą i do współuczestnictwa w dziele zbawienia: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy”. Dlatego pierwszym i podstawowym zadaniem kapłanów w każdej epoce jest towarzyszenie wiernym w spotkaniu z Bogiem. Przypomniał o tym papież Benedykt XVI, spotykając się z kapłanami w archikatedrze warszawskiej podczas pielgrzymki do Polski. Powiedział wówczas: Wierni oczekują od kapłanów tylko jednego, aby byli specjalistami od spotkania człowieka z Bogiem. Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Oczekuje się od niego, by był ekspertem w dziedzinie życia duchowego.

1) W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela - Patrona naszej Parafii

2) Nabożeństwa czerwcowe - w tygodniu po mszy św., w niedzielę o 11.15

3) Uroczystość bierzmowania w naszej Parafii będzie 19 czerwca o godzinie 18.00. Spowiedż święta dla kandydatów, świadków i ich Rodzin dzisiaj (niedziela) o godz. 19.00. Obecność kandydatów obowiązkowa.

4) Dzisiaj o godzinie 10.00  - msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o bezpieczne wakacje.

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie

Rafał Kowalski, kawaler, Jonkowo i Aleksandra Łubińska, panna, Olsztyn