X NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

celnik mateusz

Ewangelista i apostoł Mateusz nie został w żaden sposób nagrodzony przez Pana Jezusa. Mimo swojego grzechu – był celnikiem, zdziercą i kolaborantem – został poproszony przez Boga, by za Nim poszedł. Została mu okazana wielka łaska i miłosierdzie, by prawdziwy Syn Boży został poznany przez najpierw przez Żydów, a potem przez wszystkich ludzi dobrej woli, którzy uznają spełnienie w Nim starotestamentalnych proroctw. Co więcej, nie nagrodził się również sam – opisuje swoje powołanie nie jako powód do dumy, ale właśnie jako wyświadczone mu dobro, zupełnie niezasłużone, na świadectwo dla nas, że powołanie Boże, by przyciągało innych i owocowało, nie może być tylko zadaniem, pracą, zawodem czy obowiązkiem, ale przeżywane w pokorze i stałej gotowości, by wyruszyć za Jezusem. Pójdź za Mną (Mt 9, 9) – słowa Boga dotyczą nie tylko chwili wyboru, wyjścia z komory celnej, ale całego życia św. Mateusza.

1) W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

2) Nabożeństwa czerwcowe - w tygodniu po mszy św., w niedzielę o 11.15

3) Uroczystość bierzmowania w naszej Parafii będzie 19 czerwca o godzinie 18.00. Egzamin młodzieży przed bierzmowaniem i próba generalna w piątek 16 czerwca po mszy o godzinie 18.00. Obecność obowiązkowa

4) 18 czerwca na mszy św. o godzinie 10.00 zapraszam dzieci i młodzież - msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o bezpieczne wakacje.

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie

Rafał Kowalski, kawaler, Jonkowo i Aleksandra Łubińska, panna, Olsztyn