WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, Rok A

wniebowstąpienie

Dzisiejsza uroczystość jest szczególnym świętem i powodem radości dla wszystkich ludzi. Obojętnie, czy ktoś śmiało i z dumą wyznaje, że jest uczniem Chrystusa, czy też jest żydem, muzułmaninem, hinduistą lub buddystą. Ta uroczystość jest świętem dla wszystkich, którzy mówią, że wierzą. Ta uroczystość jest świętem i dla tych, którzy oczy swoje zwrócili całkowicie ku ziemi i nie myślą o tym, co jest w niebie. Dlaczego tak jest? Jest tak dlatego, że Bóg jest autentycznym władcą tego wszystkiego, co żyje. To przecież On jest stwórcą świata i choćby człowiek bardzo daleko od Niego odszedł, to nie zostaje odrzucony. Wszystko należy do Boga, cokolwiek by sobie myślał człowiek, jakąkolwiek władzę i możliwości przypisywałby samemu sobie, to przecież i tak Bóg jest władcą. Jakakolwiek słabość ludzka czy szatańska dotykałaby człowieka i odciskałaby się na nim boleśnie, to przecież i tak jedynie Bóg jest królem nieba i ziemi.

1) W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych a przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2) Zapraszam na nabożeństwa majowe - w tygodniu o 17.40, w niedzielę o 11.15

3) 4 czerwca (niedziela) po mszy św. o godz. 10.00 próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała

4) 27 maja w sobotę o godzinie 9.00 (zmiana godziny wyjazdu z racji dodatkowej atrakcji) w ramach wyjazdu z okazji Dnia Matki jedziemy na pielgrzymkę do Klebarka Wielkiego - Sanktuarium Krzyża Świętego.

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kuba Paź, kawaler, Jonkowo i Adrianna Paulina Samul, panna, Jonkowo