NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, Rok A

chrzest

Tajemnica chrztu Jezusa na początku Jego życia publicznego pozwala nam pojąć głęboki sens naszego chrztu. Sakrament ten jest skutecznym znakiem, który rzeczywiście dokonuje oczyszczenia sumień i odpuszczenia grzechów. Ponadto przynosi dar znacznie większy: nowe życie zmartwychwstałego Chrystusa, radykalnie przemieniające grzesznika. Chrzest jest fundamentem całej naszej chrześcijańskiej egzystencji. Doniosłość chrztu Jezusa objawia nam doniosłość naszego chrztu, który jest pierwszym darem sakramentalnym ofiarowanym nam przez Kościół.

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – pisał Antoine de Saint-Exupéry w Małym Księciu. Przez patrzenie sercem możemy dostrzec w człowieku to, co dobre. Serce pozwala cieplej patrzeć na ludzi i otaczający nas świat.

Patrzenie sercem pomaga nam także w zrozumieniu tajemnic daru naszej wiary. Dziękujmy dziś za sakrament chrztu. Prośmy jednocześnie, abyśmy jak Jan Chrzciciel otrzymali dar rozpoznawania nadprzyrodzonych darów. Prośmy o to, by tajemnica chrztu Jezusa w Jordanie opromieniała całe nasze życie.

ogłoszenia duszpasterskie

1)  W tym tygodniu z racji wizyt duszpasterskiech msza św. we wtorek i w środę o godzinie 10.00. W czwartek o 12.30 wystawienie ciała w kaplicy przedpogrzebowej i o 13.00 msza święta pogrzebowa naszego Parafianina + Mirosława Witkowskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

kolęda2016

9.01 - poniedziałek - od 16.00 - blok nr 32 (ul. Spacerowa)

10.01 - wtorek - od 16.00 - blok 34 (ul. Spacerowa)

11.01 - środa - od 16.00 - blok 4 (ul. Spacerowa)

12.01 - czwartek - od 16.00 - blok 6 (ul. Spacerowa)

13.01 - piątek - od 16.00 - blok 8 (ul. Spacerowa)

14.01 - sobota - od. 11.00 - ul. Lipowa cała