ŚWIĘTO św. SZCZEPANA - PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

Szczepan

Święty Szczepan - polowano na niego, ale Bóg potrzebował jego świadectwa. Na końcu jednak i on podłożył głowę pod ciosy wrogów. Być może i wtedy brzmiały mu w uszach słowa przyjaciela: „Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Boga”. Męczeństwo to zawsze zdecydowany wybór między życiem doczesnym i wiecznym. Prośmy Boga o moc i odwagę potrzebne do świadczenia o życiu wiecznym w naszej codzienności. Szczepan mówi do nas: „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, duszy zabić nie mogą”.

ogłoszenia parafialne

1) 27 grudnia (wtorek) święto św. Jana Ewangelisty - błogosławieństwo wina ku czci św. Jana

2) W środę święto Świętych Młodzianków - msza z błogosławieństwem małych dzieci

3) W sobotę o 17.00 msza święta na zakończenie starego roku

4) W niedzielę 1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok - msze święte o 10.00 i 11.30