III NIEDZIELA ADWENTU, Rok A

3 niedziela adwentu

Pan Bóg mówi dziś do nas: nie martw się, kiedy oczekujesz. Bądź pewny tego, że przyjdę i napełnię Cię potrzebnymi łaskami. Oczekuj mojego pojawienia się, gdyż ono przybliży Ci zbawienie. Mówi nawet więcej: raduj się czasem oczekiwania. Niech ono kształtuje w Tobie postawę wdzięczności i umiejętnego przyjęcia daru. Podpowiada również: bądź cierpliwy. Tylko oczekiwanie na mnie, mówi do nas Pan, wypełni Twoje ostateczne pragnienia. Tylko moje przyjście nauczy Cię właściwych relacji do otaczającej Cię rzeczywistości, do radości i smutków, do życiowych zwycięstw i porażek. Przypominają się w tym momencie znane słowa wielkiego ojca Kościoła, żyjącego w północnej Afryce na przełomie IV i V wieku – św. Augustyna. Mówił on: „Stworzyłeś nas, Boże, dla siebie i niespokojne jest serce nasze, dopóki nie spocznie w Tobie”. Taka jest nasza ludzka kondycja. Pełne bowiem spełnienie naszego życia, naszych pragnień i oczekiwań możemy odnaleźć tylko w Nim – w Bogu.

1) We wtorek wspomnienie św. Łucji, w środę św. Jana od Krzyża

2) W Adwencie zapraszam z lampionami na Msze święte Roratnie w każdą środę i piątek - godzina 17.00

3) W zakrystii są opłatki na stół wigilijny - ofiary z opłatków zasilą fundusz remontowy naszego kościoła. Zostały jeszcze świece Caritas - małe 10 zł.

4) Wraz ze Szkołą Podstawową w Jonkowie w tym roku wspieramy darami Hospicjum dla dzieci (Olsztyn, ul. Kromera 5). Artykuły najbardziej przydatne dla Hospicjum to:

- podkłady jednorazowe (małe i duże)

- pampersy duże (6 i 7)

- płyny i proszki do prania antyalergiczne

- maści Alantan i Linomag

- chusteczki mokre

Dary można składać do kosza przy bocznym ołtarzu przez cały czas Adwentu. W imieniu Dzieci z Hospicjum składam serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc i serce.

5) W czwartą niedzielą Adwentu - 18 grudnia będziemy w naszej Parafii gościć duet Laudan z Białorusi. Andrzej Luhin i Alona Pałaczańska. Duet jesienią 2020 grał koncerty podczas protestów przeciwko dyktaturze Łukaszenki. Za wspieranie protestujących zostali zatrzymani i uwięzieni przez policję. Po wyjściu z więzienia mimo zakazów dalej kontynuowali swoje występy. Prześladowani przez białoruską policję ostatecznie musieli wyjechać ze swojego kraju. Po mszach świętych będzie można kupić płyty z ich muzyką.