II NIEDZIELA ADWENTU, Rok A

2 niedziela Adwentu

Dzisiejsza Ewangelia opisuje czasy ostateczne. Pan na końcu przyjdzie i zapyta o postęp w naszej dobroci. Może między innymi będzie pytanie o wykorzystanie obecnego Adwentu. Warto zmierzyć się ze swoimi „zakonserwowanymi” nałogami i przyzwyczajeniami. Jeden z wiernych zadeklarował, że wprawdzie nie jest w stanie przestać palić (codziennie wypala trzydzieści papierosów), ale w Adwencie udaje mu się ich palić tylko piętnaście. To jest właśnie ten konkret, powrót, zmiana sposobu myślenia.Znany jest wymowny polski aforyzm, który mówi: „Najlepszy sposób, aby odnosić sukcesy, to podążać za radami, które daje się innym”. Jeśli potrafimy innym świetnie radzić, to zaaplikujmy również sobie ważną radę: wydajmy godny owoc nawrócenia.

1) Dzisiaj I niedziela miesiąca - niedziela modlitwy przed Najświętszym Sakramentem

2) W poniedziałek i wtorek w naszej Parafii będą doroczne Rekolekcje Adwentowe - poprowadzi je Ksiądz Piotr Piasecki - proboszcz Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu. Msze święte w te dni o godzinie 10.00 i 18.00 - przed mszami spowiedź święta. W poniedziałek od godziny 11.30 odwiedzimy ze spowiedzią i komunią świętą chorych proszę o zgłoszenie chętnych osób. We wtorek o 11.30 msza święta rekolekcyjna w DPS Jonkowo.

3) Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.30 - zebranie dla Rodziców przed I komunią świętą.

4) W tym roku ponownie przyłączamy się do akcji "Fundacja Małych Stópek". Wraz ze Szkołą Podstawową w Jonkowie w tym roku wspieramy darami Hospicjum dla dzieci (Olsztyn, ul. Kromera 5). Artykuły najbardziej przydatne dla Hospicjum to:

- podkłady jednorazowe (małe i duże)

- pampersy duże (6 i 7)

- płyny i proszki do prania antyalergiczne

- maści Alantan i Linomag

- chusteczki mokre

Dary można składać do kosza przy bocznym ołtarzu przez cały czas Adwentu. W imieniu Dzieci z Hospicjum składam serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc i serce.

5) W czwartą niedzielą Adwentu - 18 grudnia będziemy w naszej Parafii gościć duet Laudan z Białorusi. Andzrej Luhin i Alona Pałaczańska. Duet jesienią 2020 grał koncerty podczas protestów przeciwko dyktaturze Łukaszenki. Za wspieranie protestujących zostali zatrzymani i uwięzieni przez policję. Po wyjściu z więzienia mimo zakazów dalej kontynuowali swoje występy. Prześladowani przez białoruską policję ostatecznie musieli wyjechać ze swojego kraju. Obecnie koncertują w Polsce, dzielą się swoją muzyką i zawierają nowe przyjaźnie.

6) Dzisiaj gościmy księdza diakona z naszego Seminarium Duchownego

7) Zapraszam z lampionami na Msze święte Roratnie w każdą środę i piątek - godzina 17.00

8) Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny - ofiary z opłatków zasilą fundusz remontowy naszego kościoła

9) Są do nabycia w zakrystii świece Caritas - duże 20 zł, małe 10 zł.