I NIEDZIELA ADWENTU, Rok A

1 niedziela adwentu

Rozpoczynamy Adwent, czas poszukiwania najcenniejszego skarbu. Skarbu wiary i zbawienia, który przynosi nam oczekiwany Pan. Jak go odnaleźć? Z pomocą w tym poszukiwaniu, przychodzi do nas słowo dzisiejszej liturgii. Słowo pełne troski o każdego z nas, uczące dróg Pana. A wszystko po to, byśmy potrafili kroczyć Jego ścieżkami. Co więc znaczy chodzić ścieżkami Boga? Izajasz w pierwszym czytaniu daje nam odpowiedź, stwierdzając, że trzeba będzie przekuć miecze na lemiesze, a włócznie na sierpy. Tak więc ścieżki Pana, po których mamy iść w czasie Adwentu, to ścieżki pokoju, wzajemnej zgody. Drogi Pana to wzajemne przebaczenie, które pozwoli nam otworzyć się na drugiego człowieka, a w konsekwencji na przychodzącego Mesjasza. To jest kolejna szansa, przed którą stawia każdego z nas Bóg. Nie zmarnujmy jej, aby nie okazało się, że jesteśmy złodziejami jakże wyjątkowego czasu.

1) Niedzielą rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, czas robienia porządków nie tylko w domach ale szczególnie w swoim życiu, w swoich sercach, w swoich sumieniach. Zapraszam z lampionami na Msze święte Roratnie w każdą środę i piątek - godzina 17.00

2) 4 grudnia w II Niedzielę Adwentu po mszy świętej o godzinie 11.30 - zebranie dla Rodziców przed I komunią świętą.

3) 30 listopada uroczystość świętego Andrzeja Apostoła - głównego patrona naszej Archidiecezji

4) W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godziny 16.15 - proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie minuty przed mszą świętą (będzie tylko jeden kapłan). Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji, które pod koniec tygodnia będę głosił w Jezioranach.

5) Miło mi poinformować, że po odbyciu odpowiedniego kursu i rekolekcji dekretem J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego nasz Parafianin Pan Grzegorz Majsterek został Szafarzem Nadzwyczajnym Komunii Świętej. Panu Grzegorzowi składamy najlepsze życzenia i podziękowana za chęć posługi Szafarza w naszej Parafii. Bóg zapłać.

6) Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca - niedziela modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Tradycyjnie w ofiary z tego dnia przeznaczamy na prace konserwatorskie w naszej świątyni.

7) W tym roku ponownie przyłączamy się do akcji "Fundacja Małych Stópek". Wraz ze Szkołą Podstawową w Jonkowie w tym roku wspieramy darami Hospicjum dla dzieci (Olsztyn, ul. Kromera 5). Artykuły najbardziej przydatne dla Hospicjum to:

- podkłady jednorazowe (małe i duże)

- pampersy duże (6 i 7)

- płyny i proszki do prania antyalergiczne

- maści Alantan i Linomag

- chusteczki mokre

Dary można składać do kosza przy bocznym ołtarzu przez cały czas Adwentu. W imieniu Dzieci z Hospicjum składam serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc i serce.

8) Koło Gospodyń Wiejskich w Łomach organizuje wyjazd do Torunia w dniu 3 grudnia br. (sobota). W programie udział w nabożeństwie, udział w koncercie Śpiewającej Rodziny Kaczmarków oraz Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, uroczysta msza święta z okazji rocznicy Radia Maryja. Koszt 80 zł. Szczegóły w zakrystii.