NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, Rok C

Jezus Król

Według świata Jezus przegrał... ale pozornie. Zmartwychwstał i przez Kościół realizuje swe królestwo już na tej ziemi, a dopełni go w czasach ostatecznych.

Kiedy walczymy o zwycięstwo wartości Jego królestwa, uczestniczymy w Jego losie. Niepowodzenia w walce o słuszną sprawę nie muszą oznaczać przegranej. Naszym celem nie jest sam sukces, sama wygrana, jak w kartach czy piłce nożnej. Gdyby tak było, to dołączalibyśmy zawsze do silniejszych, do wygrywających, a to oznaczałoby niekiedy zdradę. Przegrywa nie ten, kto posiada prawdziwe złoto, ale nie potrafi o tym przekonać innych. Przegrywa w końcu ten, kto wybrał złoto fałszywe.

Opowiadamy się za wartościami. Choć możemy zostać wyśmiani, nie przegrywamy. Wartości nie przegrywają. Złoto prawdziwe zawsze jest złotem prawdziwym, nawet gdyby za takie nie zostało uznane. Niepowodzenie każe nam jedynie zweryfikować zastosowane metody propagowania wartości. Mówienie o przegranej, poddawanie się rozgoryczeniu, załamywanie się mogłoby świadczyć, że bardziej chodziło nam o pokonanie przeciwnika niż o zwycięstwo propagowanych wartości królestwa Jezusa.

Święty Paweł Apostoł w czytanym fragmencie Listu do Kolosan zapewnił nas, że jako chrześcijanie już uczestniczymy w zwycięstwie Chrystusowego królestwa. Bóg Ojciec bowiem „uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów”. Świętujmy więc dziś radośnie to zwycięstwo, uczestnicząc w iście królewskiej uczcie Jezusa, jaką jest sprawowana Eucharystia.

1) Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poswięcenie rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2) W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie święta Cecyli - patronki chórzystów, muzyków, organistów

3) W listopadzie w tzw. Wypominkach będziemy polecać naszych Drogich Zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Czytelnie wypełnione Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub "na tacę".

4) Przyszła niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Jest to pierwsza niedziela Adwentu - czasu radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, czas robienia porządków nie tylko w domach ale szczególnie w swoim życiu, w swoich sercach, w swoich sumieniach.

5) 4 grudnia w II Niedzielę Adewntu po mszy świętej o godzinie 11.30 - zebranie dla Rodziców przed I komunią świętą.