XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

Jezus z uczniami

Chrześcijaństwo jest religią jasnych i konkretnych zadań. Zadań wyznaczanych, wskazywanych i przekazywanych ludziom do wykonania przez samego Boga. Co dnia chrześcijanie w modlitwie nawiązują kontakt z Bogiem. Można powiedzieć, że meldują się jak żołnierze u dowódcy na odprawie przed bitwą, by otrzymać zadania do wykonania w bitwie dnia. O tej spoczywającej na nich powinności pamiętają dzięki wypowiadaniu w modlitwie Ojcze nasz słów: „bądź wola Twoja”.

1) Dzisiaj I niedziela miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary na tacę przeznaczone na prace konserwatorskie w świątyni.

2) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Tomasz Karnecki, kawaler, Jonkowo i Anna Maria Woźniak, panna, Olsztyn

Michał Adam Jacewicz, kawaler, Kłodawa i Marta Marianna Haak, panna, Jonkowo

3) Za tydzień w niedzielę 10 lipca - rocznica śmierci Ks. Jana Hanowskiego

LOURDES mały PIELGRZYMKA DO LOURDES Z NOCLEGAMI NA COSTA BRAVA

TRASA: RESZEL–GNIEZNO - LOURDES - COSTA BRAVA - BARCELONA - GIRONA - MONTSERRAT –RESZEL( 8 DNI )

TERMIN: 25.09-2.10.2022

DZIEŃ 1 Wspólna Msza Święta. Wyjazd z Reszla w godzinach porannych. Przejazd do Gniezna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Dalsza podróż do hotelu w Niemczech.. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 Śniadanie i wykwaterowanie. Dalsza podróż do Lourdes. Przyjazd w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie. Wykwaterowanie i pakowanie bagaży. Zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium i okolicznych miejsc. Wspólna Msza Święta. Obiadokolacja. Przejazd do Costa Brava na nocleg. Przyjazd w godzinach wieczornych/nocnych.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Przejazd do Barcelony - tętniącej życiem stolicy Katalonii. Barcelona to jedno z najpiękniejszych, niezwykłych i dynamicznych miast świata. W trakcie wycieczki zobaczymy najbardziej charakterystyczne miejsca oraz zabytki miasta, m.in. niepowtarzalną secesyjną świątynię rzymskokatolicką - Sagradę Familie, zaprojektowaną przez Antonio Gaudiego; secesyjną dzielnicę Eixample z kamienicami Casa Batllo i Casa Mila również projektu Gaudiego, które wpisane są na listę UNESCO. Odbędziemy również spacer po średniowiecznym centrum miasta, zwanym Dzielnicą Gotycką z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami. Następnie znajdziemy się na najsłynniejszym bulwarze Barcelony - La Rambla, nazywany przez Victora Hugo najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Podczas spaceru wstąpimy na najbardziej znany bazar - La Boqueria. Następnie przejazd i wstęp do Parku Guell - najważniejszego dzieła Gaudiego w górnej części miasta - skąd rozpościera się przepiękny widok na całą Barcelonę. W godzinach wieczornych udamy się na wzgórze Montjuïc, zwane Wzgórzem Żydowskim, które wraz z obiektami olimpijskimi stało się symbolem Barcelony.

W tym dniu dla fanów klubu piłkarskiego F.C. Barcelona przygotowaliśmy wizytę na stadionie Camp Nou i muzeum F.C. Barcelona (dodatkowa opłata 30 €/os - czas zwiedzania ok. 2 h minimalna liczba osób: 25).

Powrót do Costa Brava. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Przejazd do Girony, nazywanej Florencją Katalonii. Miasto założone przez Rzymian, słynące z tolerancji miasto trzech kultur: arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Dzielnica Żydowska - El Call - uchodzi za najlepiej zachowaną w całej zachodniej Europie, a na pewno w Hiszpanii. Mury obronne, średniowieczna starówka z licznymi mostami i kolorowe kamieniczki nadają jedyny w swoim rodzaju klimat temu miastu.

Podczas zwiedzania miasta, zobaczymy m.in największą na świecie jednonawowej gotyckiej katedry de Santa Maria, do której prowadzą wspaniałe XVII-wieczne, barokowe schody; Basilica of SantFeliu - XIV kościół, najbardziej rozpoznawalny obiekt w mieście, wzniesiony w miejscu starych katakumb. Po południu przejazd do Figueres, miasta w którym urodził się Salvador Dali. Dla chętnych wizyta w unikalnym i zaskakującym Teatro - Museo Dali - muzeum hiszpańskiego surrealisty z największą kolekcją jego dzieł - które zalicza się do dziesięciu najczęściej odwiedzanych muzeów w Europie. Pobyt w muzeum to podróż w świat fantazji, iluzji i abstrakcji, czeka nas swoisty spacer po labiryncie sztuki. Po zwiedzaniu Muzeum, czas wolny w Figueres. Powrót do Costa Brava. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i Nocleg.

DZIEŃ 6 Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Montserrat - góra (1236 m n.p.m.) o stromych ścianach i strzelistych szczytach, oddalona o 40 km od Barcelony. Na wysokości 1000 m n.p.m. wznosi się tam jeden z najsławniejszych klasztorów na świecie, duchowe centrum Katalonii. Podczas wycieczki będziemy mieć możliwość zwiedzenia tej XVII-wiecznej bazyliki z cudowną figurą Czarnej Madonny, którą według legendy ukrył tam św. Piotr. Dotknięcie Madonny ma zapewniać spełnienie życzeń i próśb. Wspólna Msza Święta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ7 Śniadanie i wykwaterowanie. Czas wolny na kąpiele oraz obiad. (Dla osób chętnych możliwość zapewnienia obiadu w cenie około15 Euro). Wspólna Msza Święta. W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ8 Poczęstunek w formie bufetu w godzinach porannych podczas postoju. Dalsza podróż do Polski (po drodze Msza Święta). Przyjazd najpierw do Reszla, a później do Białegostoku w godzinach wieczornych/nocnych.

CENA ZAWIERA:

- Przejazd na trasie: Reszel- Lourdes - Costa Brava - Reszel komfortowym autokarem sypialnym.

- Zwiedzanie miejsc wymienionych w programie z przewodnikiem i systemem słuchawkowym,

- 6 noclegów w hotelach **/***, 7 śniadań, 6 obiadokolacji,

- Ubezpieczenie: Kl i Nnw, obowiązkową składkę na Państwowy Fundusz Turystyczny, opłaty drogowe i parkingowe,

- Opiekę pilota i stewardesy na całej trasie, opiekę duchowną.