UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, Rok C

Trójca

Nauka Kościoła zawiera w sobie obok porywających przypowieści i tekstów zawartych w ewangeliach i w Starym Przymierzu także prawdy trudne do zgłębienia przez rozum ludzki. Na czele tych prawd stoi dogmat o Trójcy Świętej – o Bogu jedynym w swojej ISTOCIE, ale troistym w OSOBACH.

Jest to jedna z największych tajemnic naszej wiary. Objawił ją ludziom Pan Jezus. Wyznajemy ją już na początku Mszy św. dwa razy:
– zawsze znakiem krzyża świętego,
– często słowami: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen”.

1) Dzisiaj na mszy świętej o godzinie 11.30 dzieci z klas trzecich przyjmą swoją I Komunię św. Wszystkich Parafian i Gości, którzy nie są związani z uroczystością I Komunii św. proszę, aby przyszli na mszę świętą na godzinę 8.00 lub 10.00.

2) W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze święte o godz. 8.00  i 11.30. Po drugiej mszy św. procesja ulicami Jonkowa do czterech ołtarzy. Proszę Parafian, Strażaków z OSP Jonkowo i OSP Mątki o pomoc z zorganizowaniu procesji, budowie Ołtarzy i zapraszam wszystkich do czynnego uczestnictwa w procesji. Dzień wcześniej - w środę o godz.17.20 - próba sypania kwiatków i niesieinia wstążek - zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

3) Msza święta dziękczynna za miniony Rok Szkolny z prośbą o błogosławieństwo na bezpieczne wakacje - 26 czerwcza o godzinie 10.00

4) W czerwcu śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo rozpoczynamy ok. 17.40 i bezpośrednio po nabożeństwie msza święta.

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Mateusz Poniewierka, kawaler, Olsztyn i Michalina Urszula Walczak, panna, Jonkowo

- Szymon Tadeusz Boroń, kawaler, Olsztyn i Paulina Zofia Sasin, panna, Jonkowo