UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW., Rok C

zesłanie Ducha św

Żyjemy w czasach, kiedy objawia się mafijna metoda działania zła, wobec której często jesteśmy bezradni. Wydaje się, że zło jest bezkarne, że kpi sobie z dobra, które albo wykorzystuje, albo niszczy. Jednak nie zło jest panem sytuacji, lecz Duch Święty, który wypełnia Kościół.

Dzisiejsza uroczystość Zesłania ducha Świętego jest pełna optymizmu. Oto każdy z nas, jako człowiek ochrzczony, posiada Bożego Ducha, który pomaga w dawaniu świadectwa prawdzie i miłości nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nie jesteśmy samotni, ponieważ należymy do wspólnoty ludzi dobrej woli, których łączy w jedno Duch Pański. Dlatego nie musimy się obawiać organizacji zła, ponieważ Duch Święty i nad tymi metodami zła odnosi zwycięstwo.

Dziękujemy więc dziś za Kościół Chrystusowy i za tę łaskę, że możemy do niego należeć, gdyż ma on gwarancję, że bramy piekielne go nie przemogą.

1) W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego kapłana, w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy - na mszy świętej o godzinie 11.30 dzieci z klas trzecich przyjmą swoją I Komunię św. Wszystkich Parafian i Gości, którzy nie są związani z uroczystością I Komunii św. proszę, aby przyszli za tydzień na mszę świętą na godzinę 8.00 lub 10.00. Spowiedź przed I Komunią św. dzieci, rodziców, chrzestnych i innych chętnych - w najbliższą sobotę o godzinie 10.00

2) Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe (w tygodniu o 17.40) - Sercu Jezusa będziemy polecać wszelkie nasze doczesne sprawy

3) Jutro tzn. w poniedziałek po mszy świętej wieczornej (ok. 18.30) bardzo proszę Panów o pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

4) Przy głównej bramie Cmentarza Parafialnego powstał parking dla odwiedzających groby swoich bliskich. Koszt budowy w/w parkingu to 19 tys. zł. (7 tys. - docelowe zbiórki wśród Parafian, 12 tys. wpłaty od Darczyńców - BÓG ZAPŁAĆ).

5) We wtorek i środę Kancelaria Parafialna nieczynna.

6) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Skaramentu i taca na prace konserwatorskie naszej świątyni

7) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Mateusz Poniewierka, kawaler, Olsztyn i Michalina Urszula Walczak, panna, Jonkowo

- Szymon Tadeusz Boroń, kawaler, Olsztyn i Paulina Zofia Sasin, panna, Jonkowo