NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, Rok C

wniebowstapienie1

Jeżeli Bóg jest pokojem i jeżeli usłyszymy na mszy świętej słowa Jezusa: pokój mój daję wam, to tylko wtedy będziemy mieć pokój w sercu, jak podejdziemy do Jezusa i weźmiemy od niego łaskę pokoju. A nie podchodzi się do Boga inaczej jak tylko przez modlitwę.

Czy człowiek jest mocniejszy od szatana? Skądże! Nie człowiek, ale Bóg. Bo Bóg jest wszechmogący. I zawsze przegram z pokusą, kiedy nie trzymam się Boga na modlitwie. Bo jeśli nie idę po siły do Wszechmogącego, po co się dziwię, że jestem taki słaby? Czy może jeździć samochód bez benzyny? Może, ale tylko z góry i to do czasu. Tak jest z człowiekiem, który się nie modli. Nie patrz na tych, co się śmieją z kościoła. Nie patrz na tych, którym droga zarosła na niedzielną Mszę świętą. Są bogatsi? Do czasu. Nie ma zjazdu bez końca.

1) We wtorek święto Nawiedzenia NMP, przyszła niedziela - Zesłanie Ducha Świętego

2) W środę - 1 czerwca - rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe - sercu Jezusa będziemy polecać wszelkie nasze doczesne sprawy

3) W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 17.30

4) Wczoraj w dniu 28 maja w ramach piegrzymki parafialnej wraz z matkami (dwa autokary) odwiedziliśmy kościół św. Bartłomieja w Jezioranach i kościół pielgrzymkowy św. Rocha w Kramarzewie.

kramarzewo

5)) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Krzysztof Kaniowski, kawaler, Ostróda i Anna aleksandra Długokęcka, panna, Jonkowo

- Krzysztof Trukawka, kawaler, Łomy i Jagoda Śmigielska, panna, Olsztyn

- Mateusz Poniewierka, kawaler, Olsztyn i Michalina Urszula Walczak, panna, Jonkowo