V NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok C

Jezus miłość

Dziś słowo „miłość” ma wymiar czysto ludzki, a często jest nasycone wymiarem cielesnym. Miłość Jezusa jest duchowa i posiada wymiar potęgi, w której dostrzec można wszechmoc Boga. Ci, którzy ufają Chrystusowi, chcą, aby i inni Mu ufali. Życie oparte na tym zaufaniu posiada bowiem sens, którego niewierzący nie znają. Daje pewność uczestniczenia w realizowaniu woli Ojca Niebieskiego w każdej sytuacji. A ta pewność jest źródłem pokoju i mocy.

Miłość wzajemną w ewangelicznym ujęciu rozpoznajemy w chrześcijańskiej rodzinie i w Bożej przyjaźni. Spróbujmy to dostrzec w konkretach życia. W wierzącej rodzinie relacje są oparte na miłości wzajemnej. Jeśli bowiem wszyscy wierzą Bogu, budują swe życie w oparciu o zaufanie Jemu i On jest obecny w każdym członku rodziny. To zaufanie Bogu buduje drogi wzajemnej komunikacji bliskich sobie osób. Męża wobec żony i odwrotnie, rodziców wobec dzieci i odwrotnie, rodzeństwa między sobą. Tak zbudowane środowisko ma otwarte drogi do innych ludzi wierzących Bogu i żyjących z Nim.

1) W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej

2) W maju zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu ok godz. 17.30 w niedziele przed mszą św. o godz. 11.30. W sąsiednich miejscowościach należących do naszej Parafii (Łomy, Mątki, Węgajty, Polejki) zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i kapliczkach.

3) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Paweł Borowiec, kawaler, Jonkowo i Sandra Paratowska, Olsztyn