IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok C

Dobry Pasterz

Jakże często jednak przestajemy na Boże słowo właściwie reagować, a potem go w ogóle nie słuchamy, bo czujemy, że domaga się ono zdecydowanej i gruntownej przemiany życia, co nie jest po naszej myśli. Chętnie otwieramy się wówczas na podszepty tego świata, które jak wezbrana w czasie powodzi rzeka płyną ku nam ze środków masowego przekazu. W życiu prawdziwych wyznawców Chrystusa takie postępowanie jest niedopuszczalne, gdyż każde słowo, które wypowiada Jezus, powinno być dla nich codziennym pożywieniem. Kiedy o tym myślimy, to trudno nie zapytać: Czy potrafimy w taki sposób korzystać ze słowa Bożego? Czy codziennie bierzemy do ręki Ewangelię z ogromnym pragnieniem i nadzieją, że ogarniając nasz umysł, uczucia, emocje i wszystko, co nas stanowi, przemieni nasze serca oraz przewartościuje myślenie i przeobrazi życie wedle Bożych zamysłów?

„Moje owce słuchają mego głosu”. Dlaczego mamy słuchać? Ponieważ wsłuchując się w głos Chrystusa, osiągamy szczyt radości, o czym daje świadectwo Jan Chrzciciel, wyznając: „przyjaciel oblubieńca, który stoi i słucha go, doznaje najwyższej radości na głos oblubieńca. Ta zaś moja radość doszła do szczytu” (J 3,29).

1) W poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, w sobotę święto św. Macieja Apostoła

2) W maju zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu ok godz. 17.30 w niedziele przed mszą św. o godz. 11.30. W sąsiednich miejscowościach należących do naszej Parafii (Łomy, Mątki, Węgajty, Polejki) zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i kapliczkach.

3) Wyjątkowo w poniedziałek msza święta będzie sprawowana o godzinie 17.00 i po mszy nabożeństwo majowe.

4) Parafia św. Jana Bosko w Olsztynie organizuje wyjazd na Ogólnopolski Kongres Żywego Różańca do Częstochowy w dniach 3-4 czerwca br. Koszt ok 300 złotych. Zgłoszenia przyjmuje Pani Maria Welenc tel. 602325539

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Zalewski Jakub, kawaler, Żabi Róg i Anna Beata Staszkiewicz, panna, Jonkowo

- Paweł Borowiec, kawaler, Jonkowo i Sandra Paratowska, Olsztyn

- Łukasz Grodziski, kawaler, Jonkowo i Edyta Sieńska, panna, Jonkowo

6) Dzisiaj po mszy o godzinie 11.30 próba przed I komunią św.

7) 26 maja Dzień Matki - w tym roku zapraszam Matki tak jak w zeszłych latach na wyjazd - tym razem do Sanktuarium Maryjnego w Krośnie. Wyjazd 28 maja o godzinie 10.00, koszt 30 zł, ilość miejsc ograniczona. Zapisy prowadzi Pani Sołtys.