XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Boża miłość

W dzieciństwie być może wielu z nas wyobrażało sobie Boga jako surowego sędziego, siedzącego za biurkiem w okularach na nosie i śledzącego uważnie każdy nasz ruch. Kiedy tylko uczyniliśmy coś złego, otwierał Księgę Życia na stronie zawierającej nasze nazwisko i stawiał przy nim wielki minus. Wiedzieliśmy, że pewnego dnia będziemy musieli stanąć przed Nim i wyjaśnić wszystkie te kompromitujące zapisy. Czy jednak, z biegiem lat, nasza wizja Boga stała się bardziej dojrzała, czy też zatrzymaliśmy się na poziomie szkoły podstawowej? Czy wciąż widzimy Boga jako odległego od nas, niedostępnego Pana wszechświata? Jako nadprzyrodzonego policjanta, który tylko czeka, by nas przyłapać na złamaniu Prawa? Jako perfekcjonistę, który potępia nas za każdy najmniejszy błąd? Chociaż te fałszywe obrazy dotyczą przeważnie Boga Ojca, jednym ze sposobów ich skorygowania jest uważne przyjrzenie się osobie Jezusa. Jest to wiele łatwiejsze, ponieważ On stał się człowiekiem - dobrym i miłosiernym - wydał za nas samego siebie. Czujemy, że możemy otworzyć przed Nim serce bez lęku przed osądzeniem, nawet jeśli daleko nam do doskonałości.

1) 13 lipca na parkingu przy kościele w godzinach od 11.15 do 11.45 będzie Ambulans Diagnostyczny z Krakowskiego Centrum Diagnostyki w którym odpłatnie będzie można wykonać densytometryczne badanie gęstości kości, badanie spirometryczne płuc i badanie zakawaszenia organizmu. Ulotki ze szczegółowymi informacjami będą przy wyjściu z kościoła.