XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus2

Dzisiejsza Ewangelia jest trudna do realizacji, bowiem stawia wysokie wymagania wobec człowieka, który pragnie naśladować Chrystusa. Przyjrzyjmy się im, mając świadomość, że tylko na pozór są one „niewykonalne”. Na początek trzeba zmierzyć się ze słowami Jezusa: „Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien” (Mt 10). Czy takie polecenie jest w ogóle do wykonania? Jakże można nie kochać własnych rodziców? Czyż nie jest to okrutne wymaganie? Na pierwszy rzut oka jest to trudna lekcja. Gdy jednak bliżej przyjrzeć się temu zdaniu, można zauważyć, że Jezusowi chodzi o odpowiednią hierarchię wartości. Nieraz trzeba stanąć w obronie wartości chrześcijańskich wbrew rodzicom. Nieraz trzeba dokonać trudnego wyboru według własnego sumienia, stając w konflikcie z własną rodziną. To czasami wydaje się trudne, ale przecież możliwe.

1) Dzisiaj Niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace konserwatorskie w kościele. Wpłaty Parafian na nowe ławki w ciągu 1,5 miesiąca wyniosły 6650 zł (z czego 2900 to wpłata od dzieci z I Komunii św.) i 50 euro. To daje łączną sumę 43210 zł; 100 dolarów i 50 euro. W dalszym ciągu brakuje 52670 zł.

2) W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek o 10.00 msza św. w Mątkach, potem w DPS. Od godz. 17.30 spowiedź pierwszopiątkowa i o 18.00 Msza św.

3) Wczoraj 1.07.2017r. minęło 10 lat od kiedy pracuję w tej Parafii jako proboszcz. To piękny jubileusz. Dziękuję za pamięć, życzenia i modlitwę tym którzy pamiętali, a tych którzy nie pamiętali proszę o krótką modlitwę w mojej intencji. Bóg zapłać!