VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Duchśw

Pan Jezus powiedział : „Będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze”. Pan Jezus obiecuje, a przecież nigdy nie kłamie, nigdy nie zwodzi! Jakie będą owoce, kiedy Go umiłuję, będę miał przykazania i będę je zachowywał? „Dam wam innego Pocieszyciela, aby z wami był na zawsze”. Jaka to niesamowita perspektywa! Ale to nic nie znaczy i nic z tego nie potrafimy zrozumieć, dopóki nie mamy przykazań i nie zachowujemy ich. Gdy to się zmieni, wtedy dopiero oczyszcza się umysł, serce i całe wnętrze człowieka. Trzeba dostrzec niezwykłość skarbu, trzeba go ocenić i nie pozwolić, aby ktoś nam go odebrał. Wtedy wędrówka do domu, który przygotował Bóg, jest realna. Ona się staje, ona się dzieje, mimo że są siły przeciwne.

1) W środę Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

2) W piątek Dzień Matki. Przypominam, że razem z Panią Sołtys Teresą Pralicz zapraszam Mamy na pielgrzymkę (bezpłatną) autokarową do Gietrzwałdu. Wyjazd z placu w centrum Jonkowa o godz. 15.00, o godz. 16.00 Msza św. w Gietrzwałdzie, po mszy kawa, herbata i ciasto w Domu Rekolekcyjnym, potem modlitwa przy Cudownym Źródełku. Bardzo proszę Mamy które wcześniej już wyraziły chęć uczestnictwa o potwierdzenie u Pani Sołtys swego udziału w pielgrzymce.

3) W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego

4) W przyszłą niedzielę świętujemy Wniebowstąpienie Pańskie

5) Bardzo dziękuję Paniom i Panom - Parafianom, którzy wczoraj z własnej inicjatywy posprzątali świątynię. Zapraszam w poniedziałek Panów na godz. 18.30 do pomocy w rozebraniu zabytkowego Grobu Pańskiego. Praca będzie krótka, ale wymaga męskich dłoni.